Omistuspohjan vaihdos ja uusi hallitus

MIP Electronics Oyn omistuspohja on vaihtunut vuoden 2017 puolivälissä.

Uutena osakkaana ja hallituksen jäseneksi tuli mukaan DI Petri Karjalainen (kuvassa vas.), jolla on pitkä kokemus pankki-, telekommunikaatio- sekä energiasektoreilta ja erityisesti strategia- ja partnershipkehityksestä. Hallitustyöskentelymme on terävöitynyt merkittävästi. Hallituksessa jatkaa Eero Seppälä (oikealla) hallituksen puheenjohtajana ja TJ Jouni Lukkari (keskellä) hallituksen jäsenenä.

MIP Electronics Oy on kasvamishakuinen teknologiayhtiö, 3 positiivisspiritteisen miehen omistuksessa. Olemme saaneet merkittävää kasvua vuoden 2017 aikana ja pyrimme samanlaiseen kehitykseen myös vuonna 2018. Siitä suuri kiitos asiakkaillemme ja henkilökunnallemme.

YRITYS

MIP ELECTRONICS OY

MIP Electronics Oy on Suomen johtava akustisen ja värähtelymittauksen asiantuntija. Huippuluokan laitteiden – esimerkiksi Audio Precision ja Norsonic – lisäksi MIP tarjoaa osaamisen, joka kantaa oikean laitteen valinnasta käyttöönottoon ja pitkäaikaiseen kalibrointipalveluun.

 

Aiheeseen liittyvät artikkelit

MIP Asiakastarinoita: Neural DSP

17.6.2026

MIP Asiakastarinoita: Neural DSP

Äänilaitteiden valmistuksessa työn laatuun voi luottaa vain mittaamalla Neural DSP valmistaa modernin musiikin halutuimpia laitteita – työkaluja, joiden on toimittava moitteettomasti lavalla, kiertueella ja muusikon koko painon alla, joka ikinen kerta.
Kesä on parasta aikaa hoitaa kalibroinnit kuntoon

8.6.2026

Kesä on parasta aikaa hoitaa kalibroinnit kuntoon

Kalibrointi on mittalaitteen ylläpidon tärkein säännöllinen toimenpide.
MIP Asiakastarinoita: RMC Finland Oy

1.6.2026

MIP Asiakastarinoita: RMC Finland Oy

Äänen ja värähtelyn mittaaminen laivanrakennuksessa tapahtuu niin komponenteissa kuin kokonaisuuksissakin Telakat ja laivanrakennus on yksi Suomen arvostetuimmista vientituotteista.
Kolme yleisintä virhettä melualtistumisen mittaamisessa

22.5.2026

Kolme yleisintä virhettä melualtistumisen mittaamisessa

Mittari on hankittu, mittauksia on tehty, mutta ovatko tulokset luotettavia?